Курс "Макроеокноміка" розроблено відповідно до стандартної освітньо-професійної програми з економічної теорії. У ньому систематизовано матеріали усіх розділів і тем програми.
Структура курсу забезпечує послідовний розгляд основних закономірностей функціонування макроекономіки. Серед головних тем моделі кругообігу змішаної економіки, моделі споживання, заощадження і видатків, принципи й механізми регулювання макроекономічної системи. Особливу увагу приділено математичній інтерпретації макроекономічних явищ, докладно розглянуто макроекономічні моделі зовнішньоекономічної діяльності. Курс призначений для студентів очної та заочної форми навчання спеціальності 073 «Менеджмент».
Мета: Вказана дисципліна дає необхідний комплекс знань з основних питань суспільного виробництва і відтворення, його регулювання, товарного виробництва, ринкових відносин, розподілу і формування доходів, а також проблем світового господарства. Засвоюючи курс «Економічної теорії», майбутній фахівець отримує необхідну кількість знань для найбільш ефективної реалізації своїх знань в галузі економіки у руслі набутої професії.
Основною метою викладання курсу «Макроекономіка» є формування у майбутніх менеджерів глибоких економічних знань, логіки економічного мислення і економічної культури, адекватних умовам переходу країни до ринкових відносин, навчання студентів базовим методам аналізу економічних процесів, вмінню приймати обґрунтовані рішення з приводу економічних проблем, пов’язаних з їх майбутньою професійною діяльністю.
Завданням дисципліни є набуття належних навичок раціональної економічної поведінки, виходячи з концептуальних основ ринкової економіки, розуміння особливостей функціонування сучасних ринків та утворення цін на послуги праці, капіталу, природних ресурсів відповідно до типу ринкової структури; набуття навичок аналізу агрегованих показників, визначення чинників і наслідків макроекономічного розвитку господарських систем, а також можливостей держави коригувати цей розвиток відповідно до цілей та пріоритетів економічної політики.
У результаті вивчення навчальної дисципліни студент повинен
знати:
- сутність суспільного виробництва та закони його розвитку;
- економічні відносини власності і суть розподілу доходів;
- товарне виробництво і управління підприємством в умовах ринку;
- теорію відтворення і основні макроекономічні показники національної економіки;
- фінансово-кредитну систему сучасного суспільства;
- тенденції розвитку світового господарства;
- основні мікроекономічні моделі поведінки суб’єктів господарювання.
вміти:
- пояснювати взаємозв’язок між конкретними економічними фактами, теорією і економічною політикою;
- обґрунтовувати необхідність раціональних змін у відносинах власності;
- аналізувати показники матеріального виробництва і визначати тенденції його розвитку;
- давати пояснення зв’язкам між окремими економічними подіями, економічною політикою, змінами в суспільному виробництві та розвитком авіатранспортного комплексу;
- аналізувати макро- та мікроекономічні зв’язки в економіці.